خوش آمدید

تاریخ:

مدیر سایت: علی حسینی

بتن همانطور که قبلا هم بارها گفته ایم اناوع مختلفی دارد. امروز تصمیم داریم دو نوع از این بتن ها را به شما معرفی کنیم. جهت آشنایی با بتن فشرده غلتکی و پاشیده همراه ما باشید. وبلاگ دانستنی های بتن بهترین ها را برای شما آماده می کند.

بتن پاشیده: بتن شاتکریت از هوای غلظت برای پاشیدن بتن بر روی یک قاب و یا ساختار كاربرد می کند. شاتکریت ملات و یا معمولا انتقال بتن از طریق یک شلنگ با سرعتی بالا بر روی یک سطح از قبل تعیین شده است. بتن متخلخل: بتن متخلخل شامل شبکه ای از درز ها و حفره ها است که رخصت می دهد آب و یا هوا از بتن عبور کند.

Image result for Concrete

و اما بتن فشرده غلتکی: بتن تراكم غلتکی معمولا برای سنگ فرش های بتنی كاربرد می شود.  امکان ساخت سدهای بتنی غلتکی نیز بود دارد بتن الیافی در حقیقت نوعی کامپوزیت است که با به کارگیری الیاف تقویت­کننده درون مخلوط بتن، مقاومت کششی و فشاری آن، فوق العاده افزایش می­یابد. این ترکیب کامپوزیتی، یکپارچگی و پیوستگی مناسبی داشته و امکان مصرف از بتن به عنوان یک مادة شکل­پذیر جهت تولید سطوح مقاوم پرانحنا را فراهم می­آورد. 


بتن الیافی از تهیه استعداد جذب انرژی بالایی نیز برخوردار است و تحت اثر بارهای ضربه­ای به راحتی از هم پاشیده نمی­شود. شاهد تاریخی این فناوری، کاربرد کاهگل در بنای شالوده است. در حادث :اسم تازه بتن الیافی نوع پیشرفتة این تکنولوژی می باشد که الیاف طبیعی و برساخته جدید، قائم مقام اثر کاه و سیمان حاصل نتیجه گل به کار رفته در ترکیب کاهگل شده اند. امروزه با كاربرد از انواع الیاف شیشه، پلی پروپیلن، فولاد و بعضاً کربن، تولید انواع بتن­های کامپوزیتی در کاربردهای مختلف صنعتی ممکن گردیده و به کارگیری آنها درکشورهای پیشرفتة جهان مورد قبول بخش عمارت ساخت و عمران واقع شده است.

کاربردهای بتن الیافی

  • مصرف در پیاده روها
  • ساخت سدها
  • استفاده برای اعضا پیش ساخته نازک
  • استفاده در مکان هایی که مقاومت ضربه ای فرازین دارند مانند
  • امکان كاربرد در کف فضاهای صنعتی

Image result for Concrete

اغلب بتنهای سبک خواصی از قبیل عایق بودن نسبت به حرارت و صوت، مقاومت در برابر یخ زدگی و آتش سوزی و کاهش لطمات ناشی از پس لرزه را دارا می باشند. سبك و یكپارچه سازى را می توان راهكارى محورى و عملى براى افزایش ایستادگى و ایمنى بناها در برابر پس لرزه محسوب داشت. ویژگى هایى چون كسرشان و افزایش جدى وزن سازه و ابعاد برخى اجزا، صرفه جویى زیاد در میزان فولاد مصرفى در اسكلت و پى، حائل صدا و رطوبت و به ویژه عایق حرارت بودن، افزایش مؤثر فضاى مفید اندر بنا، قابلیت هاى گوناگون كار پذیرى، انعطاف و تنوع در اشكال، سادگى، و سرعت و سهولت در حمل و اجرا، افت خستگى بنا و پایانى مناسب در برابر عوامل آسیب زا .نیز مى توانند از مزایاى بهره گیرى آروین شده از این بتن ها با موارد كاربرى متعدد در ساخت و سازها باشند.مطالب سایت


 

امکانات سایت: پیوندها، روزانه ها، آمار سایت و ...

   

امکانات سایت


درباره سایت

 

 

درباره سایت

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic